Škrobový deň

Image


OBED: Môžete jest fazuľu, hrach, sóju, šošovicu, cícer, ryžu alebo zemiaky. Všetko muší byt uvarene alebo udusene na čo najmenšom množstve tuku. k tomu zjedzte jeden krajec chleba, šalát z rozličných druhov zeleniny a rôzne zeleninové prívarky. Keď je na rade škrobový deň, majte vždy poruke zeleninový vyvar alebo zeleninovú kocku
VEČERA: rovnako ako na obed, ale v menšom množstve a bez chleba. Zapamätajte si že množstvo všetkého, čo zjete na obed - nech je to plný hlboký tanier - na večeru už o polovicu menej!

 

Postarajte sa aj o telo
Ak máte akékoľvek zdravotné problémy, tak skôr ako začnete s diétou, póraďte sa s lekárom. Počas diéty si dajte skontrolovať krvný obraz a zmerať tlak. Neskúšajte nič, čo by vám mohlo viac uškodiť, než osožiť. Zdravie je na prvom mieste a vy sami zaň nesiete zodpovednosť. Je preto lepšie, ak vaše kg budú ubúdať pod dozorom lekára.

Najprimeranejšia stratégia chudnutia a udržania si telesnej hmotnosti je menší prijem kalórií spojený so zvýšenou telesnou aktivitou. K diéte teda patri aj pohyb, a to akýkoľvek, ale musí byt pravidelný. Ideálne by bolo, keby ste boli viacerí s rovnakým záujmom. Pohyb je veľmi dôležitý na to, aby ste si telo udržali pružné a pohyblivé. Ak sa budete pravidelne hýbať, budete mať rozvinutú aj svalovú hmotu. Spaľovanie tukov v organizme bude maximálne, a preto telo bude nepretržite čerpať energiu, dokonca aj počas spánku.

Utieranie prachu, vysávanie, či práca v záhrade to sú bežné prace. Vaše telo však potrebuje aj iný druh pohybu. Umožnite mu ho, aj keď maťe naozaj veľkú nadváhu. Malými krôčikmi sa dopracujete k veľkému úspechu - to je predsa váš cieľ.