Cykly stravovania

Image

Prieskumy dokázali, že metabolizmus v ľudskom tele prebieha v 3cykloch:
- Čistiaci cyklus prebieha od 4-tej hodiny do 12-tej hodiny napoludnie. V tom čaše jedzte len min.(hlavne ovocie) a pite čo najviac vody, čaju a nizkokalorickych nápojov( počas diéty treba raňajkovať len ovocie)
- Druhy, prijímací cyklus, trvá od 12tej do 20tej hodiny večer. Je to čas slúžiaci na prijímanie potravy. Pri jedení nie je dôležité, aké množstvo zjete, dôležité je, aby ste dodržiavali správne kombinovanie potravín a predpísaný čas medzi jedlami. V tom dni v týždni, keď jete mäso a zeleninu, musia medzi jedlami uplynúť najmenej 4 hodiny. Keď je v poradí škrobový deň a deň UH, môžete jest nasledujúce jedlo už po troch hodinách. Prvé 3 dni jedzte 3 krát denne ( raňajky, obed, večeru) Ak ste dopoludnia hladný, doprajte si na desiatu jeden kus ovocia alebo ovocný džús, samozrejme bez cukru. Na 4-tý, ovocný deň, môžete jest viackrát denne(za jedlo sa rata už jeden kus ovocia a jeden pohár ovocného alebo zeleninového džúsu)
- tretí tráviaci cyklus trvá od 20tej do 4tej ráno. Po ôsmej hodine večer nejedzte nič!!!

 

Buďte praktickí
Kniha je zostavená tak, aby ste nemuseli rozmýšľať, čo budete jesť na ďalší deň. Nie je nutné, aby ste presne dodržiavali jedla napísané v knihe. Dôležité je len to, aby ste počas každého dňa jedli len tie potraviny, ktoré sú v ten deň dovolene. Jedla sú jednoduché, zostavené z potravín, ktoré dostať kúpiť v obchodoch. Zjednodušte si varenie a niektoré jedla pripravte tak, aby ste ich mohli uložiť do mrazničky.
Ak varíte pre celu rodinu, pri čítaní jedálnych lístkov zistite, že princíp stravovania je vhodný aj pre ostatných členov rodiny. Pridajte im pár surovín a obed alebo večera sú pripravene. Nie je to žiaden problém. Pridané suroviny sú len pre ostatných! To, že vy držíte diétu, je len vaše rozhodnutie, sľúbili ste to sami sebe, a preto sa usilujte sľub dodržať.
Diéta je bohatá na ovocie. Kupujte si rôznorodé ovocie najlepšej kvality. V našich obchodoch je veľký výber nevšedných druhov ovocia a zeleniny, doprajte si aj také, ktoré ešte nepoznáte. Vybrať si môžete aj z veľkej ponuky menej sladených kompótov. Kúpte si menšiu konzervu a sirup zmiešajte s vodou. Dopoludnia alebo počas ovocných dni pite zeleninové džúsy.

 Ak maťe odšťavovač, ešte lepšie, odstavte si ovocie alebo zeleninu. Čerstvo pripravene džúsy sú plne slnka. Ak nemáte radi ovocie, skúste ho skombinovať s čerstvou zeleninou alebo si namiešajte ovocno-zeleninový džús