Bielkovinový deň

Image

 

OBED: Varené alebo dusené chudé hydinové mäso bez kože (môže byt aj chudé hovädzie, bravčove, zajačie, morčacie alebo ryby, morské plody ale aj tofu). Namiesto masa môžete zjesť 2 vajcia, syr, alebo tvaroh a to v rovnakom množstve ako mäso. Mliečne výrobky rátame k bielkovinám, a preto ich môžeme jesť v tento deň. K tomu si pripravte veľa zeleninového šalátu a inej zeleniny, ktorú môžete podusiť alebo zapiecť tak, aby zostala chrumkavá. K tomu ešte krajec celozrnného chleba a 3dl čistej polievky, môže byt aj z kocky, ale bez závarky. Vývar vypite hneď po jedle. Nekombinujte rôzne druhy bielkovín ( mäso s mliečnymi výrobkami, mäso s vajcami, vajcia s mliečnymi výrobkami)
VEČERA: Jedzte rovnaké jedlo ako na obed, ale bez vývaru. Ak ste na obed mali mäso, musíte ho jest aj na večeru, to platí aj pre iné vybrane potraviny. Porcia jedla na večeru musia byt vždy o polovicu menšia ako na obed. Zjedzte ju bez chleba

 

 

 

Ovocie na raňajky
Raňajky sú počas celých 90 dní rovnaké: ovocie(2 jablká, alebo hrušky, pomaranče alebo šálka drobného ovocia). Kombinujte akékoľvek ovocie podľa vlastnej chuti, pri tráviacich problémoch ho radšej nemiešajte. Konzumovať môžete všetky druhy čerstvého a sušeného ovocia, oriešky a semená a aj ovocno-zeleninové džúsy.

Ovocné džúsy by mali byť bez cukru, najviac sa odporúča čerstvo pripravená citrónová šťava s vodou. Vyberajte si z ovocia, ktoré je v čase vašej diéty aktuálne. Exotické druhy ovocia spestria váš jedálny lístok. Ak máte odšťavovač, využite ho.